Vragen stellen? Dat heb ik écht moeten leren.
Vragen stellen? Dat heb ik écht moeten leren.
15 mei 2025 
2 min. leestijd

Vragen stellen? Dat heb ik écht moeten leren.

 Laatst zei een deelnemer van de Mastermind tegen me:
"Bij jou lijkt het zo makkelijk… die goede vragen stellen, dat gaat je zó natuurlijk af."
 

 Ik moest lachen. 😄 Want als er íets is wat ik niet van huis uit heb meegekregen, dan is het wel vragen stellen.

 Bij ons thuis was het motto: gewoon doen, niet moeilijk doen. Werken en gáán.

Vragen?
 Die stelde je niet. Je deed gewoon wat er moest gebeuren. Niet twijfelen. Niet zeuren. Geen ruimte voor onzekerheid, maar wel doorwerken.
 Alleen… in het werk en vooral in teams werkt dat dus voor geen meter. 🙃

 Het heeft me jaren gekost om te leren échte vragen te stellen.
 Niet van die ja/nee-dingetjes, maar vragen die iemand aan het denken zetten.
 Vragen die verantwoordelijkheid in beweging zetten.
 Die samenwerking versterken. En die maken dat jij als leider niet alles meer zelf hoeft op te lossen.

 En ja, dat ging ook bij mij gepaard met fouten. Ongemakkelijke stiltes. Soms ook te directe vragen. Maar ik leerde. En ik oefende. Net zolang tot het wél werkte. En dan is het nu bijna een tweede natuur is geworden!

📌 En precies daarom heb ik een nieuwe gids Laat Los & Leid geschreven.
 Voor ondernemers die voelen: ik wil mijn team zelfstandiger maken, maar hóe doe ik dat dan?
 Een van de eerste stappen uit de gids is vertrouwen opbouwen.
 Dat begint met ruimte geven — en daar horen goede vragen bij.
 Niet zelf invullen, maar onderzoeken. Niet overnemen, maar uitdagen. Dat vraagt oefening. Vlieguren maken!

🎁 Wil je de nieuwe gratis gids Laat Los & Leid ontvangen? Neem contact op en je ontvangt het van mij gratis. 


 Voel je: dit is het moment om hier serieus mee aan de slag te gaan?

🎯 Op 11 juni start een nieuwe groep van de Mastermind Van ondernemerschap naar effectief leiderschap – de stap naar groei.
 Samen werken we aan dat wat écht verschil maakt in jouw rol als leider.

Reactie van Arne, ondernemer na afloop;
 "Heldere inzichten, direct toepasbaar! Ik zat vast in de drukte van de dag en voelde dat er meer in mij zat als leider. Ellen weet als geen ander waar het echt om draait, brengt snel helderheid en geeft je praktische handvatten die werken.
 De mastermind is een aanrader voor elke ondernemer die klaar is voor de volgende stap!'


📩 Download hier de PDF met info over de Mastermind
💬 Twijfel je nog of wil je liever eerst even sparren over waar jij nu staat of hoe je het aanpakt met je team?

 Stuur me gerust een berichtje voor een vrijblijvend adviesgesprek. Klik hier om contact op te nemen

“You must take personal responsibility. You cannot change the circumstances, the seasons, or the wind, but you can change yourself. That is something you have charge of.” Jim Rohn

Over de schrijver
Reactie plaatsen